Transport/veldgids

Containertypes, afmetingen en laadvermogen

Het containertype bepaalt de toegangs- en laadsystemen, terwijl de werkelijke binnenafmetingen, deuropening en laadvermogen van de unit de bruikbare capaciteit bepalen. Standaard droge, high-cube, open-top, flat-rack, reefer, tank en andere specialistische apparatuur zijn niet uitwisselbaar. Gebruik de onderstaande modelvoorbeelden voor screening en bevestig vervolgens de toegewezen container voordat u deze laadt.

Door MatQuo · Gepubliceerd en beoordeeld

Controleer eerst de kleinste opening

Meet de volledige verpakte eenheid, inclusief pallet, uitstulping en speling. Een container kan voldoende binnenhoogte hebben en toch de lading bij de deur afwijzen. De nieuwe verpakte vrachtmodus houdt rechtopstaande eenheden rechtop en controleert de geselecteerde opening; het kantelt niet stilletjes een pallet om het resultaat te verbeteren.

Behandel specialistische specificaties als onvolledig totdat ze zijn bevestigd

De huidige Hapag-Lloyd-voorbeelden ondersteunen de hier getoonde droge, high-cube, reefer, open-top en flat-rack afmetingen. BSL ondersteunt de open-side toegangsbeschrijving. Gedetailleerde tank-, droge bulk- en geventileerde beoordelingen zijn nog niet geverifieerd en zijn opzettelijk weggelaten. Er wordt geen historische brochurewaarde vervangen als huidige voorinstelling.

Vergelijking in één oogopslag

Genoemd Hapag-voorbeeldBinnenkant L × B × H, mmDeur B × H, mmVolume, m³ / bruto / tarra / laadvermogen, kg
6.096 m nominaal (20 ft) standaard5,900 × 2,352 × 2,3952,340 × 2,29233.2 / 30,480 / 2,350 / 28,130
12.192 m nominaal (40 ft) standaard12,032 × 2,352 × 2,3952,340 × 2,29267.7 / 32,500 / 3,750 / 28,750
12.192 m nominaal (40 ft) hoge kubus12,032 × 2,350 × 2,7002,340 × 2,59776.3 / 32,500 / 3,900 / 28,600

Uitgewerkt voorbeeld

Met behulp van het standaardvoorbeeld 6.096 m nominaal (20 ft) past een fictieve staande pallet 2,300 mm hoog onder de binnenhoogte van de 2,395 mm, maar overschrijdt de 2,292 mm deuropening van 8 mm. Het voldoet niet aan de controle van de staande deur, ook al is het totale volume klein. Er wordt niet aangenomen dat kantelen of demonteren de pasvorm kan redden.

MatQuo geïllustreerde veldgids / C01

Droogcontainers: binnen versus deur

Genoemde Hapag-Lloyd-voorbeelden, mm. Controleer de toegewezen eenheid; vlootafmetingen variëren.

Gedetailleerde poster: scroll horizontaal op een klein scherm, of open de figuur op volledige grootte. Het leesbare tekstequivalent staat hieronder.

Droogcontainers: binnen versus deurGenoemde Hapag-Lloyd-voorbeelden, mm. Controleer de toegewezen eenheid; vlootafmetingen variëren. 6.096 m nominaal (20 ft) standaard: Binnen: 5,900 × 2,352 × 2,395; Deur: 2,340 × 2,292; Tarra: 2,350 kg • laadvermogen: 28,130 kg; Volume: 33.2 m³.. 12.192 m nominaal (40 ft) standaard: Binnen: 12,032 × 2,352 × 2,395; Deur: 2,340 × 2,292; Tarra: 3,750 kg • laadvermogen: 28,750 kg; Volume: 67.7 m³.. 12.192 m nominaal (40 ft) hoge kubus: Binnenkant: 12,032 × 2,350 × 2,700; Deur: 2,340 × 2,597; Tarra: 3,900 kg • laadvermogen: 28,600 kg; Volume: 76.3 m³.. Twee onafhankelijke limieten: Een hoge kast kan de deurtest niet doorstaan; terwijl het in de doos past.; De vergoeding voor vrachtvervoer over de weg kan lager zijn.MATERIAALHANDEL / C01Droogcontainers: binnen versus deurGenoemde Hapag-Lloyd-voorbeelden, mm. Controleer de toegewezen eenheid; vlootafmetingen variëren.MatQuo6.096 m nominaal (20 ft) standaard5900 mm binnen239523402292Deuropening33.2 m³28,130 kg-laadvermogenTarra 2,350 kgBinnenbreedte 2,352 mm12.192 m nominaal (40 ft) standaard12032 mm binnen239523402292Deuropening67.7 m³28,750 kg-laadvermogenTarra 3,750 kgBinnenbreedte 2,352 mm12.192 m nominaal (40 ft) hoge kubus12032 mm binnen270023402597Deuropening76.3 m³28,600 kg-laadvermogenTarra 3,900 kgBinnenbreedte 2,350 mmDe deur kan de beperkende opening zijnEen unit kan in het interieur passen, maar toch door de deur falen. Afmetingen en laadvermogen zijn dragervoorbeelden, geen garanties voor elke container. De vergoeding voor vrachtvervoer over de weg kan lager zijn.Bronnen: Hapag-LloydBron: MatQuo · matquo.com · Gecontroleerd 9 oktober 2026 · Volledige bronlinks en opmerkingen begeleiden deze figuur.

Hapag-Lloyd • 6.096 m nominaal (20 ft) standaard · Hapag-Lloyd • 12.192 m nominaal (40 ft) standaard · Hapag-Lloyd • 12.192 m nominaal (40 ft) hoge kubus · Gecontroleerd

Tekstequivalent en aantekeningen
6.096 m nominaal (20 ft) standaard
Binnen: 5,900 × 2,352 × 2,395. Deur: 2,340 × 2,292. Tarra: 2,350 kg • laadvermogen: 28,130 kg. Deel: 33.2 m³.
12.192 m nominaal (40 ft) standaard
Binnen: 12,032 × 2,352 × 2,395. Deur: 2,340 × 2,292. Tarra: 3,750 kg • laadvermogen: 28,750 kg. Deel: 67.7 m³.
12.192 m nominaal (40 ft) hoge kubus
Binnen: 12,032 × 2,350 × 2,700. Deur: 2,340 × 2,597. Tarra: 3,900 kg • laadvermogen: 28,600 kg. Deel: 76.3 m³.
Twee onafhankelijke limieten
Een hoge kast kan de deurtest niet doorstaan. terwijl het in de bak past. De toegestane hoeveelheid vracht op de weg kan lager zijn.
Met krediet insluiten
MatQuo geïllustreerde veldgids / C02

Speciale containers: selecteer op lading

Voorbeelden van genoemde vervoerders, bouwers en verhuurders. Controleer de toegewezen eenheid en ladinggoedkeuring.

Gedetailleerde poster: scroll horizontaal op een klein scherm, of open de figuur op volledige grootte. Het leesbare tekstequivalent staat hieronder.

Speciale containers: selecteer op ladingVoorbeelden van genoemde vervoerders, bouwers en verhuurders. Controleer de toegewezen eenheid en ladinggoedkeuring. Open bovenkant: toegang van bovenaf voor geschikte lading.; Hapag 6.096 m nominale (20 ft) dakopening:; 2,230 × 5,338 mm.; Binnenkant: 5,895 × 2,350 × 2,340 mm; deur: 2,338 × 2,280 mm; volume 32.5 m³; tarra 2,450 kg; laadvermogen 30,050 kg.. Flatrack: geen gesloten laadvolume.; Controleer of de sjormiddelen niet goed zijn; goedkeuring voor de daadwerkelijke eenheid.; Minimum binnen: 5,638 × 2,194 × 2,233 mm; vloerbreedte 2,438 mm; tarra 2,900 kg; laadvermogen 42,100 kg. Geen wegvergoeding.. Reefer: Temperatuurgecontroleerde apparatuur.; Hapag 6.096 m nominaal (20 ft) binnen, mm:; 5,450 × 2,280 × 2,159.; Deur: 2,290 × 2,264 mm; volume 28.1 m³; tarra 2,860 kg; laadvermogen 29,140 kg.. Tank: Seaco T11: 26,000 L (26.0 m³) nominale capaciteit.; Extern frame: 6,058 × 2,438 × 2,591 mm; niet tankinterieur.; Tarra: 3,800 kg; maximaal laadvermogen: 32,200 kg.; Ladingcompatibiliteit, tankgoedkeuring en daadwerkelijk kenteken blijven bepalend. Droge bulk: CIMC TLC RYC eerste datasheetvariant.; Binnenkant: 5,898 × 2,350 × 2,366 mm; achterdeur: 2,343 × 2,280 mm.; Deel: 32.8 m³; tarra: 2,190 kg; laadvermogen: 28,290 kg.; Classificaties van de afzonderlijke variant niet door elkaar halen. Open zijde: Oceanbox leverancier voorbeeld: binnenzijde 5.89 × 2.35 × 2.39 m.; Volume: 33.08 m³; tarra: 2,380 kg; laadvermogen: 28,100 kg.; Bevestig de vrije zijdeuropening op de toegewezen eenheid.MATERIAALHANDEL / C02Speciale containers: selecteer op ladingVoorbeelden van genoemde vervoerders, bouwers en verhuurders. Controleer de toegewezen eenheid en ladinggoedkeuring.MatQuoGEVERIFIEERDE VOORBEELDEN VAN DRAGEROpen bovenkant5895 mm23402338 × 228032.5 m³30,050 kg-laadvermogenBinnen / minimaal: 5895 × 2350 × 2340 mmDakopening: 2,230 × 5,338 mm. Tarra: 2,450 kg.Plat rek5638 mm2233Geen gesloten volumeOpen platform42,100 kg-laadvermogenBinnen / minimaal: 5638 × 2194 × 2233 mmMinimale afmetingen weergegeven. Vloerbreedte: 2,438 mm.Tarra: 2,900 kg.Koeler5450 mm21592290 × 226428.1 m³29,140 kg-laadvermogenBinnen / minimaal: 5450 × 2280 × 2159 mmTarra: 2,860 kg. Controleer of er sprake is van een bruikbare circulatie van koude luchtruimte.VOORBEELDEN VAN BOUWER EN VERHUURDERTank6058 mm25916,058 × 2,438 × 2,591 mm26.0 m³ · 26,000 L32,200 kg-laadvermogenSeaco T11 · 3,800 kg tarraExtern frame; niet tankeninterieurDroge bulk5898 mm23665,898 × 2,350 × 2,366 mm32.8 m³28,290 kg-laadvermogenCIMC TLC RYC · 2,190 kg tarraAchterdeur: 2,343 × 2,280 mmOpen kant5890 mm23905,890 × 2,350 × 2,390 mm33.08 m³28,100 kg-laadvermogenOceanbox · 2,380 kg tarraBinnenafmetingen; leveranciervoorbeeldVoorbeelden van genoemde apparatuur, geen gegarandeerde beoordelingen voor een toegewezen eenheid. Goedkeuring van vracht en binnenlandse limieten zijn van toepassing;Het laadvermogen van de plaat is geen wegvergoeding.Bronnen: Hapag-Lloyd · BSL · Seaco · CIMC TLC RYC · OceanboxBron: MatQuo · matquo.com · Gecontroleerd 9 oktober 2026 · Volledige bronlinks en opmerkingen begeleiden deze figuur.

Containergroottes en -waarden variëren per bouwer; controleer de toegewezen unit, ventilatiespecificatie en zijdeuropening bij de vervoerder.

Hapag-Lloyd • 6.096 m nominaal (20 ft) open top · Hapag-Lloyd • 6.096 m nominaal (20 ft) flatrack · Hapag-Lloyd • 6.096 m nominaal (20 ft) koelschip · BSL • 6.096 m nominaal (20 ft) open zijmodel · Hapag-Lloyd • Groepen containertypes · Hapag-Lloyd • Richtlijnen voor bulkverpakking · Seaco • standaard T11-tankspecificatie · CIMC TLC RYC • gegevensblad bulkcontainers · Oceanbox • specificatie container met zijopening · Gecontroleerd

Tekstequivalent en aantekeningen
Open bovenkant
Toegang vanaf boven voor geschikte lading. Hapag 6.096 m nominale (20 ft) dakopening:. 2,230 × 5,338 mm.. Binnenkant: 5,895 × 2,350 × 2,340 mm; deur: 2,338 × 2,280 mm; volume 32.5 m³; tarra 2,450 kg; laadvermogen 30,050 kg.
Plat rek
Geen gesloten laadvolume. Controleer sjormiddelen en buiten de maat. goedkeuring voor de daadwerkelijke unit. Minimale binnenruimte: 5,638 × 2,194 × 2,233 mm; vloerbreedte 2,438 mm; tarra 2,900 kg; laadvermogen 42,100 kg. Geen wegenvergoeding.
Koeler
Temperatuurgecontroleerde apparatuur.. Hapag 6.096 m nominaal (20 ft) binnen, mm:. 5,450 × 2,280 × 2,159. Deur: 2,290 × 2,264 mm; volume 28.1 m³; tarra 2,860 kg; laadvermogen 29,140 kg.
Tank
Seaco T11: 26,000 L (26.0 m³) nominale capaciteit.. Extern frame: 6,058 × 2,438 × 2,591 mm; niet tankinterieur. Tarra: 3,800 kg; maximaal laadvermogen: 32,200 kg.. Ladingcompatibiliteit, tankgoedkeuring en daadwerkelijk kenteken blijven bepalend.
Droge bulk
CIMC TLC RYC eerste datasheetvariant. Binnenkant: 5,898 × 2,350 × 2,366 mm; achterdeur: 2,343 × 2,280 mm.. Inhoud: 32.8 m³; tarra: 2,190 kg; laadvermogen: 28,290 kg.. Meng de waarden van de afzonderlijke variant niet door elkaar.
Open kant
Voorbeeld leverancier Oceanbox: binnenzijde 5.89 × 2.35 × 2.39 m.. Volume: 33.08 m³; tarra: 2,380 kg; laadvermogen: 28,100 kg.. Bevestig de vrije zijdeuropening op de toegewezen unit.
Met krediet insluiten

Veel voorkomende fouten

  • Gebruik van buitenafmetingen als beschikbare laadruimte.
  • Ervan uitgaande dat een hoge kubus altijd meer laadmassa toelaat.
  • Het behandelen van de lading van de containerplaat als de vergoeding voor elk binnenwegtraject.

Vragen en antwoorden

Waarom kan een high cube niet automatisch meer tonnen vervoeren?

De extra hoogte vergroot de geometrische mogelijkheden, maar de massa blijft beperkt door de classificatie van de toegewezen eenheid en de transportroute. Tarra verschilt ook tussen apparaatvoorbeelden. Vergelijk de bruikbare afmetingen en de bevestigde toegestane hoeveelheid vracht afzonderlijk in plaats van het nominale volume te vermenigvuldigen met een veronderstelde dichtheid en het resultaat als een toegestane lading te behandelen.

Kan een tankcontainer de verpakte-dooscalculator gebruiken?

Een tank heeft een andere lading- en compatibiliteitsbeoordeling nodig. De rechthoekige doosgeometrie bepaalt niet de bruikbare vloeistofvulling, het goedgekeurde product, de reinigingsconditie of de operationele beperkingen. Gedetailleerde tankclassificaties zijn nog niet geverifieerd in deze handleiding, dus er is geen vooraf ingestelde tankcapaciteit meegeleverd. Zorg dat u de daadwerkelijke tankdocumentatie verkrijgt voordat u een zending berekent.

Wat betekent een mislukte deurcontrole?

Dit betekent dat de ingevoerde rechtopstaande eenheid de geselecteerde breedte of hoogte van de vrije deur overschrijdt onder de vermelde aannames van de vrije ruimte. Het bewijst niet dat een alternatieve behandelingsmethode is goedgekeurd. Controleer de uitrusting, de laadmethode en de integriteit van de lading afzonderlijk voordat u de oriëntatie wijzigt, de verpakking demonteert of een ander containertype kiest.

Bronnen en reikwijdte van de beoordeling

Gecontroleerd . Uitgewerkte voorbeelden zijn fictief, tenzij expliciet aangegeven als afkomstige dimensies.

Ga verder met dit onderwerp